מונא היא יוזמה חברתית-טכנולוגיה שעיקר פעילותה מתמקד בחינוך, השכלה והכשרה מקצועית, המתבסס על תכניות דגל פרי פיתוחה.

אנחנו פועלים בפריסה ארצית - מקרית שמונה בצפון ועד חורה בדרום, במגוון אוכלוסיות ומגזרים.

מונא מפעילה מתחמים המאפשרים לחנוך מהנדסים והנדסאים בסביבה המדמה מתחם במפעל, העושה שימוש בטכנולוגיות מקדמות ומכשירה למקצועות: Automation Development, Computing and Control systems engineer • Robotics developer • Assembly line automation developerנציגים

Amit Palti

סמנכל פיתוח, מונא - חלל לשינוי

סמנכל פיתוח

מונא - חלל לשינוי

אתגרים בהכשרת מהנדסים/ הנדסאים

  • העסקה של עובדים בתעשייה ובייצור מתקדם מחייבת עובדים בעלי מיומנויות וכשירויות, הנרכשות רק בתרגול מעשי בסביבת העבודה.
  • לרוב גופי התעשייה אין אפשרות לבצע הכשרה מעשית בתחומים, כיון שהיא באה בדרך כלל על חשבון פס הייצור.

במיוחד בעת הזו – הנדסאים/ מהנדסים חדשים, שטרם נקלטו לשוק העבודה, או כאלה שנפלטו ממנו, מבקשים להרחיב את מרחב האפשרויות העומד בפניהם.

מונא מפעילה מתחמים ייעודיים, בשיתוף עם רשויות מקומיות, איגוד התעשיינים ומפעלים בתעשייה, העוסקים בייצור מתקדם. המתחמים מאפשרים לחנוך מהנדסים והנדסאים בסביבה המדמה מתחם במפעל, העושה שימוש בטכנולוגיות מקדמות.

המתחמים כוללים פס ייצור, בקרים חכמים, מצלמות חכמות, אתגרים אמיתיים, לוחות זמנים ולצד כל אלה מנטורים המלווים את החניכים לאורך כל הדרך.

תוכנית ההכשרה נבנתה והיא מתעדכנת בתיאום עם איגוד התעשייניים ובשיתוף עם מפעלי ייצור מתקדמים, על מנת להבטיח מענה לצרכי השוק ושילוב מהיר של בוגרי התוכנית בתפקידים שונים בתעשייה.

שיטת ההכשרה

העבודה מתבצעת בקבוצות קטנות ובחלוקה ליחידות הכשרה.

ההכשרה שמה דגש על התנסות מעשית בתחומי הרובוטיקה, האוטומציה וטכנולוגיות תעשייה, כולל מיומנויות להשתלבות ולהובלה בתפקידי מפתח בחברות תעשייה ובמפעלים.

במהלך ההכשרה מבוצע פרויקט מעשי סביב שדרוג פס הייצור.

השמה וליווי

במקביל, וכהמשך ישיר להכשרה אנו דואגים להשמת בוגרי התוכנית במפעלי תעשייה מתקדמים, בסמוך למקום מגוריהם. בסיום ההכשרה וגם לאחר השתלבותם בעבודה, בוגרי התוכנית ממשיכים לקבל חניכה והכוונה טכנולוגית ותעשייתית מהצוות והקהילה הטכנולוגית של מונא.