"אולטרה קוד" הינה תכנית "הכשרה מכוונת השמה" למגזר החרדי שנבנתה להכשרת תלמידות סמינר חרדיות תוך כדי שנות הלימוד בסמינר, על מנת לאפשר להן לקבל הכשרה איכותית בתחילת דרכן. מטרת התוכנית היא לאפשר לבוגרות הסמינרים החרדיים להתחרות על משרות ב-Hi-End של עולם ה-Hi-Tech ולהגיע למשרות מפתח ולהשתכר בדרגות שכר גבוהות. לצורך כך יש לסייע לתלמידות להשלים פערים בידע ובכישורים ביחס לדרישות הקבלה של החברות הרב לאומיות.נציגים

Shira Eckstein

פיתוח משאבים, טק בריבוע בעמ - קמאטק

פיתוח משאבים

טק בריבוע בעמ - קמאטק

לאחר שזיהינו את הפער בין ההכשרות הקיימות בסמינרים לדרישות השוק, הכנסנו תוכנית שמהווה תוספת על גבי תכנית הלימודים של הסמינרים.

שיטת הלימוד מתבססת על 3 עקרונות:

  • לימוד עצמי בשיטה שנקראת flipped class.
  • לימוד באנגלית קורסי וידאו אונליין ממיטב האוניברסיטאות בעולם.
  • תוכן הנקבע ע"י חברות ההייטק, שנועד לסגור את הפער שיש בין הצרכים של חברות ההייטק למה שנלמד בפועל בסמינרים.

ע"י ההכשרה שלנו מקבלות לראשונה בוגרות סמינרים הזדמנות להיכנס לחברות רב לאומיות שזיהו את הפוטנציאל האדיר שיש במועמדות החרדיות.

בין החברות השותפות בתהליך – ווסטרן דיגיטל, אפל, אמזון, מיקרוסופט, מובילאיי, גוגל, ועוד.

לתהליך שבנינו עוד שלשה עקרונות חשובים:

  • אין מבחני סינון, כל בת סמינר בכל רחבי הארץ יכולה להיכנס לתוכנית, זו תוכנית בחירה שכל תלמידה יכולה לבחור וללמוד בנוסף ללימודי הסמינר, הסינון קורה באופן הדרגתי על בסיס המוטיבציה של התלמידות, ועל בסיס הציונים שבהם הן עוברות את המבחנים על יחידות הלימוד.
  • יצירת סרגל ארצי אחיד, התלמידות שלומדות את התוכנית שלנו נבחנות במבחנים ארציים שאנו עורכים על ידי צוות חיצוני של מומחים, כך מתקבל סרגל ארצי של כל התלמידות החרדיות בכל רחבי ישראל, ללא תלות בהבדלי רמה בין סמינר לסמינר ובין מורה למורה, כיון שכולן לומדות תוכנית לימודים אחת ונבחנות באותו מבחן ובאותו יום.
  • מערך לימודים של "סופט סקילז", כישורים רכים, גם הוא ניתן כולו אונליין בקטעי וידאו, מערך לימודים שאנחנו יצרנו על ידי מיטב המראיינים בארץ, עורכים סימולציה של ראיונות עבודה, והרצאות הכנה ממומחי משאבי אנוש ומומחי גיוס על תהליך ראיונות וקבלה לעבודה.

התכנית מיועדת לנשים ותלמידות מהמגזר החרדי. בתכנית משתתפות נשים חרדיות מכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום כולל אזורי פריפריה כדוגמת אופקים וצפת. מכל הקהילות, העדות והזרמים של המגזר החרדי.