עמותת בוגרי 8200 וחברת Cybint חברו יחד לצורך הקמת מיזם המכשיר כח אדם איכותי, שנמצא בתת ייצוג בתעשייה למקצועות הסייבר ולבסוף- מבצע השמה של בוגרי המיזם בחברות מובילות. המיזם שנתמך על ידי רשות החדשנות, כולל Bootcamp אינטנסיבי של 3 חודשים המועבר ע"י מומחי הסייבר של חב' Cybint ל-50 משתתפים שמוינו ונבחרו בקפידה מתוך כ-1,000 מועמדים.

ההכשרה הינה לתפקידי –Entry Level דוגמאת : Soc Analyst


נציגים

Meirav Horesh Nissim

Cyber Impact Program, 8200Alumini& Cybint

Cyber Impact Program

8200Alumini& Cybint

8200 Cyber Impact Program מיזם המכשיר צעירים ללא ניסיון בתעשית הסייבר ולבסוף מבצע השמה בתפקידים התחלתיים בתחום ה-Cyber. המיזם, הנו שתוף פעולה בין עמותת הבוגרים של 8200 יחד עם Cyb...

חברת Cybint, ממובילות תחום ה-Cyber Education ו-Cyber Bootcamps בעולם, הוקמה ב- 2014 ע"י יוצאי יחידות טכנולוגיות של חיל המודיעין בשילוב של אנשי חינוך ומומחים מהתעשייה מתוך מטרה לקדם את תחום חינוך הסייבר (Cyber Education) בעולם ולפתור שתי בעיות מרכזיות בתעשייה הגלובלית: המחסור באנשים (Talent Shortage) והפער במיומנויות (Skills Gap), תוך שימת דגש משמעותי על שילוב אוכלוסיות שונות בתעשייה ויצירת השפעה משמעותית (Impact) על שוויון הזדמנויות.

בתחילת דרכה הובילה Cybint פרויקטים לאומיים של הכשרת סייבר במספר מדינות, ובהמשך החלה בהכשרת חברות מובילות מתעשיות שונות. בין היתר, הכשירה Cybint צוותים מחברות טכנולוגיות דוגמת Microsoft, גופים פיננסים דוגמת JPMorgan וגופים ממשלתיים דוגמת FBI-Financial Crime Unit. בסך הכל, Cybint הכשירה למעלה מ-10,000 בני אדם ברחבי העולם מאז הקמתה, החל מקורסים קצרים וממוקדים לעובדים בתעשייה שמתקיימים אונליין או בכיתה ועד הכשרות ארוכות ואינטנסיביות במתכונת Bootcamp שאורכן כ-3-6 חודשים.

לאחר שנים של שירותי הכשרות סייבר ברחבי העולם,Cybint פיתחה מערכת למידה, אימון וסימולציה בתחום הסייבר המאפשרת להתגבר על המחסור העולמי של מיליוני אנשים בתחום הסייבר ההגנתי (Reskilling) לצד הקניית ידע ומיומנויות סייבר חיוניות לעובדים בתעשיות שונות (Upskilling). המערכת מבוססת על ארבעה עקרונות מנחים: עבודה מעשית (Hands-on) למידה מותאמת אישית (Role-based) התאמה לסביבת האיום המשתנה (Threat-based) וכיסוי תחום הידע מקצה-לקצה .(End-to-End)

ההכשרה של חניכי המיזם, מבוססת על מודל ה-Bootcamp של Cybint ונבנתה בהשראת עקרונות ההכשרה וההשמה של יחידות הסייבר בצה״ל – תוכנית מואצת של שלושה חודשי הכשרה אינטנסיביים (לכל מחזור), למועמדים/ות ללא רקע מקדים עם פוטנציאל השמה משמעותי. מבחינה פדגוגית, התוכנית פועלת בעקרון הלמידה המואצת (Accelerated Learning) ששם דגש על הלומד (Learner-Centered) ולא על המלמד (Not Teacher-Centered) והלמידה המעורבת (Blended Learning) המשלבת בין למידה סינכרונית ללמידה א-סינכרונית בתוך פלטפורמות הסימולציה והמעבדות של חברת Cybint. באופן זה, התוכנית מאפשרת מודל של Zero-to-Employed תוך מספר חודשים, קרי הצטרפות לתוכנית עם פוטנציאל (על בסיס מיון מקדים), אך ללא מיומנויות או ידע בתחום וסיום התוכנית עם יכולת מוכחת לבצע את התפקיד באיכות גבוהה ולמצוא עבודה בתעשייה.

הפתרונות של Cybint פותחו על ידי צוות רחב של מומחי סייבר בוגרי אגף המודיעין, לצד אנשי חינוך ומומחים מהתעשייה ומפותחים תחת החזון של יצירת עולם דיגיטלי בטוח יותר באמצעות חינוך, הכשרה ושיתופי פעולה. שילוב של שיטות למידה מתקדמות יחד עם טכנולוגיה חדשנית מנגישה את עולם הסייבר לכל לומד. החברה הכשירה עד כה עשרות אלפי בוגרים בתוכניות השונות, מתוכם מאות בוגרים של ה-Cyber Bootcamp. אחוזי ההשמה של בוגרי הבוטקמפ בתעשייה עומדים כיום על מעל 90%. החל משנת 2020 Cybint יצרה שיתופי פעולה עם גופים מקומיים להפעלת ה-Cyber Bootcamp ברחבי העולם ובכלל זאת: ארצות הברית, סינגפור, צרפת, ספרד, שבדיה, דרום אפריקה ועוד. ניתן לראות את הסרטון הבא שמסביר על ה-Bootcamp שלנו שכיום מועבר ב-Remote על גבי Zoom.

תוכנית ההכשרה של Cybint מורכבת מ-650 שעות למידה אקדמאיות (12 שבועות) מ-Zero to Employed לתפקידים התחלתיים בעולם הסייבר. התוכנית עצמה פועלת במודל Blended, קרי מודל שבו יש שילוב של למידה מלוות מדריך/ה (המוגדר/ת בתוכנית Facilitator) ולמידה עצמאית על מערכות האימון והסימולציה בפיקוח ה-Facilitator. באופן זה הלומדים והלומדות נהנים מיתרונות הלמידה מלוות המדריך/ה לצד היתרונות של הלמידה העצמאית אונליין, כפי שמוכר במודל ״הכיתה ההפוכה.״ בנוסף התוכנית פותחה מראש במודל Remote המשולב גם עם מפגשים פיזיים. כמו כן, כחלק אינטגרלי מתהליך ה-Bootcamp, כל לומד/ת קיבל/ה גישה למערכת הסימולציה של Cybint ובה תרגלו הכשרה מעשית במעבדות המבוססות כלים נפוצים בתעשייה. חלק מהכלים הקיימים במעבדות שייכים לחברות ישראליות ומעסיקות פוטנציאליות ועל כן למידה מעמיקה ותרגול של כלים אלה מסייעים לנו מהותית בהצלחת תהליך ההשמה.

נוכל לשלוח את סילבוס ההכשרה למי שירצה.